صفحه مدیریت
همه ویلاها استخر دار ساحلی جنگلی
news/L1_xg2t9_دریاچه-ارواح-در-مه.jpg

1401/05/03    دریاچه ارواح
دریاچه ارواح نوشهر یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران است. نام دیگر این دریاچه «ممرز» است، در نوشهر و در ارتفاعات جنگلی واقع شده است.
درختان کمر شکسته و وجود مه و آب باتلاقی فضایی وهم‌آلود وترسناک ایجاد کرده و به همین دلیل این دریاچه یکی از اسرارآمیزترین نقاط دیدنی در شمال ایران است. درختان ممرز در این منطقه به خاطر قرار داشتن در کنارآب در طول سال های طولانی پوسیده‌اند و دلیل شکستگی درختان از تنه همین می باشد. در ساحل این دریاچه نیزدرختان شکسته با ریشه‌های بیرون زده از خاک وجود دارند. در سالیان دور این منطقه دشتی وسیع بوده که به مرور زمان و با جاری شدن آب به این دشت باتلاقی با درختان بیرون زده از آب به وجود اورده.
ادرس دریاچه ارواح:
در مسیر جاده ونوش از روستاهای صلاح الدین کلا و ونوش می‌گذرید، به نگهبانی ورودی منطقه حفاظت‌شده اطراف دریاچه می‌رسید. برای عبور از نگهبانی نیاز به مجوز عبور دارید؛ البته اجازه ورود به عموم گردشگران داده می‌شود؛ به‌جز مواقع خاص که شرایط آب‌و‌هوایی مناسب نباشد. پس از پیمودن مسافت ۱۵ کیلومتری در جاده خاکی، به تابلوی راهنمای دریاچه ارواح خواهید رسید. ادامه مسیر را می‌توانید پیاده یا با ماشین‌های آفرود طی کنید.
پیاده روی در این مسیر در حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول طول میکشد. مسیر خاکی دریاچه ارواح از میان جنگل‌های مرتفع می‌گذرد و شما را به دریاچه ممرز می‌رساند. اگر دروازه ورودی نگهبانی بسته بود، می‌توانید نگهبان‌ها را صدا کنید و از آن‌ها بخواهید تا دروازه را باز کنند. برای ورود به این منطقه، ورودیه‌های دلخواهی از ماشین‌ها دریافت می‌کنند که نظارتی بر آن وجود ندارد. برای تردد با ماشین آفرود در این منطقه نیز نیاز به دریافت مجوز از محیط بانی دارید.