صفحه مدیریت
همه ویلاها استخر دار ساحلی جنگلی
news/L1_4zges.jpg

1401/05/08    تاریخچه ویلا
جمهوری روم اولین سازنده ویلا در جهان است . در این امپراطوری ساختمان های بزرگ و شکوهمندی ساخته شده که به صورت ویلا در فضای باغ ها برای افراد طبقه بالای جامعه میساختند که بعد از فروپاشی این امپراطوری ، کاربری این ویلاها به صومعه تغییر یافت.
تاریخچه ویلا در ایران
ساخت ویلا در ایران نیزدر طول تاریخ به شکل کوشک در بین اشرافی ها و ثروتمندان جامعه به اسم ییلاق رواج داشته است. تمام کوشک ها و خانه های ییلاقی ایرانیان دارای ویژگی های ویلا های امروزی هستند . از چهارطرف نور دارند در وسط باغ هستند و برای گذراندن اوقات تفریح یا فصول گرم سال بوده و همیشه در مناطق خوش آب و هوای سرزمین ایران ساخته شده اند.
ویلاهای ساخته شده در تمام دنیا دارای ویژگی های منحصر به فردی در طراحی و معماری هستند.اما نکته ای که بین بیشتر ویلا ها مشترک می باشد ساخت ویلا ها در محوطه ای وسیع و باز می باشد منطقه ای که برای ساخت ویلا در نظر گرفته میشود باید پر از درختان تنومند و گیاهان زیبا و زینتی باشد چرا که مهم ترین عنصر ساخت ویلا طبیعت زیبایی ست که در اطراف ویلا وجود دارد.آبنما ها و برکه هایی را نیز برای محوطه سازی بیشتر در ویلا میتوان به طراحی دکوراسیون بیرونی ویلا اضافه کرد. بیشتر ویلا سازان سقف شیروانی و شیب دار را برای ویلا ترجیح می دهند.
جاده چالوس