صفحه میزبان
news/L1_3rxmp_Div_cheshmeh.jpg

1401/05/11    دیو چشمه
در یک گوشه از منطقه شمال کشور ایران در استان سر سبز مازندران، چشمه ای زلال و شفاف در دامنه کوه های البرز جای دارد: دیوچشمه، چشمه ای است با منظره های دیدنی یکی از محبوب و زیبا و دل انگیز ترین جاذبه های اطراف نوشهر و کجور را شکل داده است.
این چشمه پرجاذبه به علت آب بسیار زلال و پاکی که دارد تمامی گردشگران را به خود جذب کرده است. فقط کافیست مقداری از این آب را بنوشید تا شاهد این باشید که یک اب چطور می تواند خستگی راه از جسم بیرون آورد و به روح و روان تان صفایی تازه بخشد. در اطراف این چشمه، فضا های سبز مثال زدنی وجود دارد که جلا بخش روح است و اینجا را به جایی عالی برای گردشگری و استراحت در دل طبیعت تبدیل کرده است پس بی جهت نیست که گردشگران زیادی در تمام فصل های سال برای بازدید از این چشمه و طبیعت اطرافش خود را به این منطقه سرسبز می رسانند.
این چشمه نیم متر عمق، ۵ متر طول و ۳ متر عرض دارد و کمی پایین تر از محل جوشش آن سنگفرشی نقش دار و جذاب به شکل پلکانی دیده می شود که نمای جذابی را به چشمه بخشیده است.
دیوچشمه در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر در بخش ییلاقی کجور واقع شده است. دیوچشمه در مسیر روستای کجور قرار گرفته و برای بازدید از آن باید پس از گذر از شهر چالوس به جاده کندوان وارد شوید تا به دوراهی کجور برسید. با گذشتن از پل رودخانه چالوس وارد جاده آسفالته کجور می شوید و بعد از طی کردن ۲۴ کیلومتر چشمه را در میان چشم اندازهایی سرسبز مشاهده میکنید .