صفحه مدیریت
همه ویلاها استخر دار ساحلی جنگلی
news/L1_bm52c_khezrshakhes.jpg

1401/05/11    دریاچه خضر نبی
این دریاچه در ارتفاعات جنگلی و کوهستانی بخش کجور و در ارتفاعی حدود 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته است و این دریاچه از نظر موقعیت مکانی، در بخش جنوبی نوشهر واقع شده است.
در ارتفاعات روستای تیمور و در فاصله 60 کیلومتری از مرکز شهر نوشهر قرار دارد ، که معروف به بام است. اگر شما هم جز علاقمندان به طبیعت و گردشگری هستید دیدن این بهشت گمشده میتاوند برای شما جذاب و دلنشین باشد
این دریاچه به باور و اعتقادات مردمان قدیمی این منطقه ، دارای قداست مذهبی بوده و آب آن پاک و مقدس است. وسعت دریاچه خضر نبی به 5 هزار متر می رسد و دارای عمقی در حدود 5 متر می باشد. آب این دریاچه شیرین بوده و قابل شرب است و به بار بومیان در درمان بیماری ها موثر است . این دریاپه به علت قرار گیری در دامنه البرز دارای حفاظت است برای همین دچار تخیرب های انسانی نشده و هنوز بکر باقی مانده است
علت نام گذاری این دریاچه به باور قدیمیان منطقه بر میگردد که میگویند حضرت خضر از اینجا گذشته و از این اب نوشیده است برای همین نام دریاچه را دریاچه خضر نبی گذاشته اند.
در اطراف این دریاپه نیز جاذبه های دیدنی و گردشگری وجود دارد و حیواناتی مانند گوزن و اهو و خرس قه وه ای نیز دیده شده است.